Smartwire connection technology

Optimalizovaný proces pro nízkonákladovou výrobu panelů: nová generace vysoce účinných solárních článků přináší konkrétní výzvy pro konstrukci panelů.

SmartWire Connection Technology (SWCT) je nákladově nejefektivnější způsob připojení článků. Využívá  elektrodu drátu na folii namísto konvenčních prstů (pásků) propojujících článek do sběrnice.

Výsledkem je výrazné zlepšení účinnosti, zatímco negativní účinky případných mikroskopických trhlin v článcích  jsou minimalizovány.

cell bus bar
cell SWTC

Vyšší výkon z panelu

Díky husté kontaktní matrici s množstvím až 2,660kontaktů na solární článek, vykazují články podstatně vyšší účinnost. V porovnání s konvenční technologií tří sběrnic, SWCT přináší zvýšení výkonu o  3% pro solární články umístěné v panelu. Vzhledem k odrazům od vodičů v konstrukci SWCT, je efektivní stínění na solární články pouze 70% průměru drátu.

Vyšší produkce díky elektrodám s dráty na fólii

SWCT propojuje prsty na povrchu článku. S technologií sběrnic musí každý prst nejprve vést proud na sběrnici. Přerušený prst znamená, že není plně propojen celý povrch článku, což vede k závažným energetickým ztrátám. V případě SWCT je každý prst elektricky propojen v husté mřížce. V důsledku toho i články s mikroskopickými trhlinami nebo dokonce rozbité nevykazují žádný pokles výkonu v důsledku těchto defektů. To má za následek zvýšení produkce panelu okolo 1%.

Méně stříbra při výrobě článků

Články bez sběrnic spotřebují až o 80% méně stříbra. Díky eliminaci sběrnic, stejně jako potřebě menšího průřezu prstů na solárním článku, je dosaženo úspory o více než 7 $ na výrobu jednoho panelu.

Kombinace vysokých výkonů

Solární články s hetero-přechody v kombinaci se SmartWire Connection Technology umožňuje dosáhnout navýšení aktivní plochy o více než 20%. To má za následek, v kombinaci s novou konstrukcí panelů (například panely sklo/sklo), dosažení podstatně nižších nákladů na energii ($/kWh).